Op 3 december vond de eerste editie van de vernieuwde Zorgpoort plaats in Nieuwspoort, Den Haag. Bestuurders, politici en beleidsmakers gingen met elkaar in gesprek over ‘Hoe maken we de Nederlandse zorg toekomstbestendig?’
De uitdagingen zijn groot: personeelstekorten, vergrijzing, stijgende kosten en druk op de acute zorg. Digitalisering, innovatie, leefstijlbevordering en nieuwe vormen van samenwerking bieden kansen – maar hoe benutten we die samen?
Na een inleiding van Sjoerd Repping, hoogleraar Zinnige Zorg UvA, gingen de aanwezigen met elkaar in discussie over verschillende stellingen. Hadewych Cliteur leidde de stelling ‘Het is niet meer mogelijk dat de zorgvrager regisseur is van zijn eigen zorg’ in. Op deze stelling werd door de deelnemers unaniem met een rode kaart gereageerd.
Zorgpoort is een initiatief van diverse zorgorganisaties en wordt twee keer per jaar georganiseerd. Zorgpoort wordt mede mogelijk gemaakt door Spierziekten Nederland, Coöperatie VGZ, STZ (Samenwerkende Topklinische Ziekenhuizen), VvAA, Johnson & Johnson, AstraZeneca en Per Saldo.