De juiste doelgroep

Zorg en ondersteuning regelen met een persoonsgebonden budget moet altijd een bewuste, positieve keuze zijn. Met andere woorden: een hulpvrager moet zelf gemotiveerd zijn om een pgb aan te vragen en te gebruiken. Het pgb mag nooit opgedrongen worden.

Helaas worden er soms onterecht pgb’s verstrekt, omdat er onvoldoende passende zorg is ingekocht of omdat er wachtlijsten bij gecontracteerde zorgaanbieders zijn.

Het ontbreken van passende zorg en ondersteuning in Zorg in Natura mag nooit een reden zijn om een pgb te verstrekken. Als iemand niet wil of kan werken met een pgb, dan zal de verstrekker met een passend alternatief moeten komen.

Per Saldo blijft dit onderwerp aankaarten. Wij verzamelen signalen hierover en gaan in gesprek met de gemeenten waar het voorkomt en met het ministerie van VWS. Het mag niet zo zijn dat de zorgvrager de dupe wordt van een probleem dat eigenlijk bij de gemeente hoort te liggen.

Komt dit jou bekend voor? Heb jij op aandringen van je gemeente een pgb gekregen, terwijl je dat eigenlijk liever niet wil? Meld het ons! Dan kunnen wij jouw signaal doorgeven aan de verstrekker(s) en het ministerie.