Dit jaar bestaan het pgb en Per Saldo 30 jaar. De afgelopen 30 jaar hebben we ons, samen met onze leden en achterban, vol overtuiging en met hart en ziel ingezet voor alle budgethouders. Wij vieren dit met bijzondere activiteiten en een feestelijk evenement in juni.
In 1995 werd het persoonsgebonden budget (pgb) in Nederland geïntroduceerd. Het markeerde het begin van een nieuwe manier van denken: mensen konden zelf de regie nemen over hun zorg en ondersteuning. Het pgb is nu niet meer weg te denken. Dankzij het pgb kunnen jaarlijks ruim honderdduizend mensen op hun eigen manier invulling geven aan hun zorgbehoefte.
In 2025 vieren we hoe ver we sindsdien zijn gekomen. En we blikken vooruit, om te kijken wat er nog te verbeteren valt, en waar we uiteindelijk naartoe willen. Dit doen we met boeiende activiteiten en inspirerende verhalen van budgethouders. Daarbij komen ook belangrijke thema’s aan bod, zoals werkgeverschap, informele zorg, indicatiestelling en pgb-wooninitiatieven.
Houd de communicatiekanalen van Per Saldo in de gaten voor meer informatie rondom dit bijzondere jubileum!
Activiteitenkalender 30 jaar pgb
In het kader van 30 jaar pgb organiseren wij het hele jaar door diverse activiteiten en events.
Speciaal voor onze leden wordt op donderdag 23 januari 2025 van 15.00 uur tot 17.00 uur een masterclass gegeven, met als onderwerp:
- 23 januari: Masterclass ‘Eigen regie hebben en behouden. Kwetsbaarheden omzetten in kracht.’
(Deze masterclass is vol) - 4 februari: Masterclass ‘Eigen regie hebben en behouden. Kwetsbaarheden omzetten in kracht.’
(Deze masterclass is vol) - 4 maart: Voorlichting ‘De kracht van het pgb’, door Zoë Bakker
- 27 maart: Trefpunt ‘Het krijgen en behouden van een pgb’
- april: Bijeenkomst met als thema ‘indicatiestelling’, in samenwerking met CIZ
- mei: Podcast met Aline Molenaar en Otwin van Dijk
- 17 juni: Jubileumeditie Eigenwijs
- 27 juni: Feestelijk evenement, in samenwerking met het ministerie van VWS
Afscheid Aline Molenaar
Ook neemt Per Saldo in 2025 afscheid van extern directeur van Per Saldo: Aline Molenaar. Aline was vanaf het eerste moment betrokken bij het pgb en bij Per Saldo. Vanwege haar gezondheid gaat zij dit jaar met vervroegd pensioen. Over de opvolging van Aline wordt in de loop van het jaar meer bekend gemaakt.
‘Ik heb Per Saldo altijd als mijn opdracht gevoeld. Ik heb de skills om dingen voor elkaar te krijgen en voel ook de verantwoordelijkheid om daar iets mee te doen. Ook voel ik me heel erg verbonden met de doelgroep en ik vind het essentieel om mensen de opstap te geven van het pgb.’ Lees hier het hele verhaal van Aline uit de Eigenwijs.
Word lid van Per Saldo
Voor algemene vragen over het pgb kun je ons altijd bellen, ook als je niet lid bent. Ben je lid van onze vereniging? Dan kun je bij ons terecht voor advies en ondersteuning bij je pgb. We bekijken jouw situatie en helpen je verder.